7. 2. 2023 - Nominace na WAO 2023

Téměř 200 týmů se utkalo o kvalifikaci na Otevřené mistrovství světa v agility

První velká akce agility v České republice se konala s podporou společnosti VAFO, výrobce známých a oblíbených krmiv Brit, v Tachyon Sport Aréně v Čerčanech. Na parkurech finské rozhodčí Jessi Marianne Landed se utkalo celkem 190 týmů v pěti velikostních kategoriích. Ti nejlepší budou již v květnu reprezentovat Českou republiku na mezinárodním klání World Agility Open 2023 v holanském Ermelu.

Kvalifikační závody jsou jedinečné v tom, že si každý může přijet změřit své síly s nejznámějšími tvářemi, které reprezentují Českou republiku na vrcholových soutěžích. V náročném programu kvalifikace jsme viděli mnoho skvělých výkonů. Do reprezentace se probojovala řada slavných závodníků, ale parádními výkony překvapilo i pár nových nadějných týmů. Přejeme spoustu úspěchů všem

V předposledním lednovém víkendu se pod záštitou a s podporou společnosti VAFO, výrobce známých a oblíbených krmiv Brit, konala důležitá událost v Tachyon Sport Areně v Čerčanech. První z letošních kvalifikací na mezinárodní akce v agility. Soutěží se účastnilo na 190 týmů v pěti kategoriích. Závody posuzovala finská rozhodčí Jessi Marianne Landen. Ty nejlepší týmy budou v květnu Českou republiku a Klub agility ČR reprezentovat v holandském Ermelu na mezinárodním klání World Agility Open 2023. Vítězové jednotlivých běhů si odvezli krásné ceny, které nám věnoval dlouhodobý partner VAFO (výrobce krmiv značky Brit). Náročný program ovládly známé tváře z reprezentace, ale do týmu se probojovalo také několik nových a nadějných dvojic. Toto složení je ideální, zkušení závodníci budou pro nováčky skvělou podporou na místě a věříme, že to povede k nejlepším výkonům.

Přejeme hodně štěstí a úspěchů všem, zkušeným matadorům i nováčkům!

Děkujeme také našemu partnerovi, firmě VAFO za dlouholetou podporu tohoto krásného sportu v České republice.

Kvalifikované týmy:

kategorie 250

Divišová Alena + Good Girl Dai Muratori

Zelinková Martina + A3Ch. Cyril Jet Bat

Malá Hana + Ziggy

Čejková Adéla + A3Ch. Wi-Fi (junior)

Erik Řehola + A3Ch. Baccara Top Narcis (junior) vítěz WA0 2022

náhradníci kat. 250:

Halotová Barbora + Afrodithe Diamond Silky Dafnee

Koláčná Tereza + A3Ch. Gina

kategorie 300

Bidlová Lucie + Ember Ellin Ballamoon

Benešová Jiřina + Midnight Kiss

Kaletová Eliška + X White Night Koryfej

Pozníčková Karolína + Ursis Gold Modrý dukát (junior)

náhradníci kat. 300:

Řehola Stanislav + Catlin Roxy Diamond

Řeholová Adéla + A3Ch. Calibre Fort Fox

kategorie 400

Obrusníková Aneta + Black Swan Gates of Heaven

Fuksová Lenka + Call Me Hippie Te Salutant

Obrusníková Aneta + Kehely McPotters Creeks (vítěz Biathlon 2022)

Marešová Kateřina + Coudy Czech Maparo Active (junior)

náhradníci kat. 400:

Obrusníková Aneta + Arrya Gates of Heaven

Kurc Karel + Cool Rallye Te Salutant

kategorie 500

Sack Lenka + Theika Irhaberki

Novotná Barbora + Bon Bibi Devětsil

Kaniová Tereza + A3Ch. Bombardino Bohemia Grant

Mlejnková Natálie + Anny Just With Love (junior)

náhradníci kat. 500:

Fiala Jan + Kirlie Mawlch

Hadrbolcová Michaela + Fire Fly Dai Muratori

kategorie 600

Glejdurová Lucie + Night Magic Alfa Fortuna (vítěz Pentathlon 2022)

Glejdurová Lucie + Daylight Neverending Force

Fiala Jan + A3Ch. Libby Granting Pleasure

Javorová Veronika + Do My Best Neverending Force (junior)

náhradníci kat. 600:

Tejčková Michaela + Crazy Angel z Čertovy Kazatelny

Krejčí Lucie + Freestyle Torii Bohemia Grant

Návrh nominace je v souladu s předloženou koncepcí a výsledky kvalifikačního závodu. Tabulky pro bodové hodnocení a výsledky naleznete zde https://www.agigames.cz/spectator_rozcestnik.php?hash=zz20230111094833694275

V kategorii 500 se nominace vzdala Tereza Králová, v kategorii 600 se nominace vzdaly Nikola Banotová a Olga Edrová.

Nominace do jednotlivých soutěží proběhne nejpozději na místě dle koncepce a rozhodnutí nominovaných týmů. V kategorii 400 může nastoupit další tým do Biathlonu a v kategorii 600 do Pentathlonu, a to díky medailovým umístěním Anety Obrusníkové a Lucie Glejdurové v roce 2022. Výjezdu se tedy budou účastnit další týmy v pořadí, ačkoliv obsadily pozice náhradníků.

Gratulujeme!