Zónové překážky na akcích KAČR

Výbor KAČR obdržel výzvu s žádostí o změnu našich zónových překážek značky WT Metall z důvodu kluzkého povrchu i za sucha, pružné konstrukce a tvrdých a vysokých lišt.

Děkujeme za podnět pro vylepšení úrovně a bezpečnosti našich klubových závodů. S celým výborem jsme tuto věc prodiskutovali a došli jsme k závěru, že na všech následujících kvalifikačních závodech naše klubové zónové překážky značky WT Metall nepoužijeme. Pořadatelé jednotlivých kvalifikačních závodů zařídí zapůjčení jiných zónových překážek, které budou kvalitnější a zajistí větší bezpečnost při závodech.


Původní zpráva s výzvou:

Vážení členové výboru,

v souvislosti s právě proběhlými kvalifikačními závody v Roudnici nad Labem, bych vás chtěl požádat o zásadní přehodnocení používání zónových překážek WT Metall na podobných akcích - zvláště pak na kvalifikačních závodech pro MS FCI a EO a MČR. Jak je patrné, tyto překážky nesplňují svou kvalitou nároky současného agility (kluzký povrch i za sucha, pružná konstrukce, tvrdé a vysoké lišty...)
Kromě otázky bezpečí vstupuje na těchto závodech do hry i faktor "férovosti", a to především na houpačce, kde psi, trénující na kvalitnějších houpačkách, nejsou při vší snaze předvést optimální provedení na houpačce WT Metall. Tyto týmy pak nedoplácí na chybu pramenící ze špatného tréninku či vedení, ale na to, že na závodech byla použita nekvalitní překážka. Jsem přesvědčen, že k tomuto by docházet nemělo, zvláště když je možné tomu předejít.

Chtěl bych vás proto vyzvat, abyste minimálně pro nadcházející kolo KZ zajistili sadu zónových překážek, které svým povrchem umožní bezpečný a férový průběh KZ. Věřím, že tento požadavek přivítají i mnozí další závodníci a jeho realizace přispěje k všeobecné spokojenosti naší komunity - členů KAČR. Zároveň věřím, že mezi závodníky i rozhodčími je dostatek zkušených jedinců, kteří se v problematice kvality zónových překážek dobře orientují a rádi poradí...

Tento dopis jsem zveřejnil na facebooku Agility v ČR, kde jej mohou podpořit další účastníci KZ. Seznam 110 lidí, kteří výzvu podpořili do dnešní 21. hodiny, zasílám v příloze. Výzva je stále otevřená, případné další podpisy můžete sledovat i na tomto odkaze: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vT_pDqdqTzBnDTtg3fNkqu7mse3Ngf09IWjzHcfJ4CPdt9s3mw3tKiNotOWsDOLp8ySGgvRHk1hKo6g/pubhtml

Věřím, že takováto podpora přispěje k vašemu co možná nejlepšímu rozhodnutí...

Zároveň, abych pouze nepožadoval, nabízím pro 2. KZ v Trutnově k zapůjčení zdarma sadu zónových překážek Schauwecker, které dle mého názoru splňují nejpřísnější kritéria pro venkovní agility. Jsem si vědom, že tyto překážky nejsou v ČR příliš rozšířené, nicméně se na nich (kromě áčka) běhalo již MČR 2017 v Děčíně a od loňska se se stejným typem překážek mnozí setkali i na cvičáku SuperPes v Lysé nad Labem. Jedinou mou podmínkou je, že pořadatel překážky vyzvedne v Terezíně a po akci doveze zpět na své náklady. Pro jistotu dodávám, že jde pouze o nabídku, na které nijak nelpím...

Děkuji a přeji hezký den...

Jakub Štýbr

Nabídka

Generální partner

Brit

Partneři

Renault
HCV
Zero DC
MushGO
Gasso
Hainz
ZACKL SPORT

Budoucí závody

Nejnovější závody

Pardubice - Členská schůze KAČR
20. 11. 2022
Třešť - K.A.T. Cup 2023
27. 05. 2023 - 28. 05. 2023
Třešť - Ztřeštěnky - trojzkoušky
06. 05. 2023
Třešť - Ztřeštěnec - jumpingy
19. 08. 2023
Královice - Svatomartinský závod družstev
11. 11. 2023

Klub agility České republiky

Hlavní nabídka