JOAWC, SOAWC

REPREZENTACE 2024

JOAWC 2024 proběhne společně se SOAWC (Mistrovství světa seniorů) 18.-21. července ve městě Oudsbergen v Belgii.

Informace o kvalifikaci

Kodex reprezentanta

REPREZENTACE 2023

Aktuální informace k JOAWC 2023 k 8. 2. 2023

Kvalifikačního závodu se může zúčastnit pouze tým, který splní podmínky uvedené v koncepci.

JOAWC - Koncepce reprezentace

JOAWC - přihláška do reprezentace

Propozice na první kvalifikační závod

Propozice na druhý kvalifikační závod

JUNIOR OPEN AGILITY WORLD CHAMPIONSHIP (Mistrovství světa juniorů)

JOAWC 2023 proběhne v Anglii. Postupně budeme doplňovat všechny dostupné informace.

Webové stránky akce

Historie tohoto závodu se začala psát v České republice, v roce 2002 v Ostravě, a to díky nápadu paní Jiřky Máčkové, kterou podpořil Klub agility, a za pomocí svých nejbližších přátel uspořádala nultý ročník MEJ (Mistrovství Evropy Juniorů). Tenkrát všechny zlaté medaile, vyjma juniorů Large, tuto kategorii vyhrálo Rusko, posbírala reprezentace České republiky. Další ročník pak uspořádala maďarská Gyula, další Rakousko a tyto tři země se nejdříve v pořádání střídaly, poté se přidaly další země a účastníci už dávno přijížděli z mimoevropských zemí.

FCI pak vzalo tento už slavný závod pro děti a juniory pod svá křídla a přejmenovalo ho na JEO (Junior Eropean Open) a od roku 2020 na JOAWC, konečně zasloužený název "Otevřené Mistrovství světa juniorů", "Otevřené" proto, aby se akce mohly účastnit i děti a junioři se psy bez průkazu původu.

EUROPEAN OPEN JUNIOR 2019

Česká reprezentace složená z dětí a juniorů se vrátila ze Švýcarska nejen se spoustou zážitků, ale i s krásnými umístěními.

Místo konání, město ležící u Bodamského jezera Kreuzlingen, bylo pro takovou akci perfektní, s dostatkem místa na parkury, pro zázemí národních týmů a s nádherným okolím. Pořadatelé byli usměvaví, milí, nic nebylo problém, ale na jedné straně vítáte zobrazení startovek zároveň s průběžnými výsledky na displeji telefonu a na druhou stranu chybí základní věc jakou jsou výsledky družstev podle výsledků celého družstva, nikoliv seřazené jako výsledky jednotlivců. Letošního ročníku se zúčastnilo 476 týmů z 25 zemí (vč. USA, Japonska).

Naše výprava čítala 23 dětí a juniorů s 27 psy. Přehled výsledků naleznete v tabulce níže, kompletní výsledky taktéž. Jak je vidět, mnohokrát chyběl kousek k získání pozic na stupních vítězů. Na druhou stranu, také stála štěstěna při nás např. v soutěži družstev medium. Zde za úspěchem zajisté stojí i zarputilost Zdenka Smrčka, který i přes chyby na trati nepřestal bojovat a doběhl parkur do cíle. Jako nejmladší účastník se výjezdu zúčastnila Adéla Šaling s křížencem Bártem, která se poprala s nezcela jednoduchými tratěmi s vervou a v celkovém součtu obsadila 6. místo.

INDIVIDUAL

U12 - small

1. místo součet (1. + 2.) Anna Dušánková a Jamie Lee Jet ze Shetlandů

U 15 - small

2. místo součet (7. + 3.) Eliška Sovadinová a Deli z Obolecké meze

3. místo součet (13. + 1.) Martin Šaling s A3Ch A Little Star of Youwentis

U 15 - large
4. místo součet (5. + 1.) Aneta Řeháková s A3Ch Berezi z Nefritu

U19 - small

3. místo součet (8. + 7.) Petra Vydrová s A3Ch Enya Goldenleon

U19 - medium
2. místo součet (2. + 1.) Klára Kokešová s Roxy

U19 - large

3. místo jumping Anežka Štíhlová a Farro od Knínické Studánky

DRUŽSTVA

Czech Tricolor Medium (Kokešová, Kubíčková, Mrázková, Smrček) - 1. místo součet (1. místo jumping + 4. místo agility)

Czech Blue Small (Dušánková, Šaling, Šišovská, Vydrová) - 4. místo součet (2 . místo jumping + 5. místo agility)

Czech White Small (Džuvarovská, Lenková, Podmolová, Šaling) - 5. místo součet (6. místo jumping + 7. místo agility)

Czech Red Large (Hadačová, Macura, Šišovská, Štíhlová) - 5. místo součet (1. místo jumping + 15. místo agility)

Czech Red Small (Poskerová, Sovadinová, Vaverková, Vydrová) - 14. místo součet (dis jumping + 4. místo agility)

Czech Blue Large (Alfery, Klevarová, Machala, Poskerová) - 4. místo agility

Aneta Řeháková, Lucie Koubová a Adéla Šaling se zúčastnily soutěže družstev v mezinárodním družstvě. Aneta s Berezi se dvakrát diskvalifikovali, Lucka s Montym a Adélka s Bártem dvakrát doběhli.

Realizační tým ze srdce děkuje za podporu generálnímu partneru Vafo Praha, s.r.o, Renault ČR a v neposlední řadě všem členům Klubu agility ČR, že pomáhají našim dětem a juniorům na cestě za úspěchem.

výsledky CZ EOJ

Individual